Rockstar Games Koronavirüs İçin Bağış Yapacak

Rockstar Games Products

Bilindiği üzere Çin‘in Wu-han eyaletinde Aralık ayında ortaya çıkan Corona Virüsü, şuan tüm düyanın en büyük problemi haline geldi. Önceki Corona sınıfındaki virüslerden farklı olarak mutasyon geçirmiş ve 4 ay geçmesine rağmen halen bir kesin tedavisi bulunamamıştır. Yeni ismi ile COVID-19, diğer virüs ailelerinden farklı olarak çok hızlı bulaşıcı özelliği bulunmakta ve çok çabuk tesir gösterip vücut direncini kolaylıkla kırdığı için hiç bir devlet, hiç bir uluslararası örgüt ve hatta dünya sağlık örgütü dahi önünü alamıyor. COVID-19 virüsü, çok hızlı yayıldığı ve etkisini hemen gösterip vücut direncini kırdığı için, Çin başta olmak üzere Avrupa, Amerika ve Güney Doğu Asya’daki birçok ülkenin sağlık sistemlerini zorladı ve zorlamakta. Ani salgın ve vaka patlaması nedeniyle bir çok ülke, sokağa çıkma yasağı ilan etti ve insanlara ikinci bir emre kadar evde kalmalarını tavsiye etti. Çöken sağlık sistemleri ve ekonomik kriz nedeniyle bir çok ülkede hükümetler, büyük şirketler ve sivil toplum örgütleri önderliğinde çeşitli yardım kampanyaları oluşturuldu, ülkelerin sağlık sistemlerine ekstra haklar tanındı. Bu doğrultuda Koronavirüs yaşandığı ülkelerde, sağlık harcamalarına yapılan harcamalar çok arttı.

İnsanlar evde kaldıkları süre boyunca dijital dünyadaki piyasaların hareketliliği daha da arttı, insanlar teknolojik imkanları sonuna kadar kullanmaya başladı. Bu süre boyunca bilgisayar oyunlarına talepler yükseldi ve bir çok oyun indirme programlarından ücretli veya ücretsiz oyunlara ilgi önemli ölçüde arttı.

Geçtiğimiz günlerde Rockstar Games‘in koronavirüs önemleri aldığını ve ofislerini kapattığını yazmıştık, Rockstar Games dün ise sosyal medyada yeni bir açıklama yaparak, COVID-19 ile mücadelede elini taşın altına koyacaklarını belirttiler. Bu doğrultuda, GTA: Online ve Red Dead Redemption Online oyun içi satın alımlardan elde edilen gelirlerin 5% (yüzde beş) kadarını, COVID-19 ile mücadele eden çeşitli ülkelere bağışlama kampanyası başlattı. Rockstar Games, başta Amerika, İngiltere ve Hindistan gibi vaka sayılarının durdurulamadığı bir çok ülke olmak üzere, elde edeceği gelirlerin yüzde beşini buralardaki sağlık harcamalarına bağışlayacak. Rockstar firması, yapılacak bu bağışların, sağlık örgütlerine doğrudan maddi ve nakdi olarak aktarılacağını ve bu fonların en doğru şekilde kullanılacağını belirtti.

Rockstar Games’in sosyal medyada yaptığı açıklama şu şekilde:

Rockstar COVID19 1 1
Rockstar COVID19 2
3682
görüntüleme

4.65 oy