Resmi Olarak Duyuruldu, GTA: Trilogy Definitive Edition Geliyor!

Rockstar Games tarafından, bir süredir GTA severlerin gündeminde yer alan ve birçok söylentiye konu olan GTA: Trilogy resmi olarak duyuruldu. The Definitive Edition ismiyle yeni grafiklerle ve yeni teknolojilere uygun olarak tasarlanan GTA serisinin eski oyunlarını tekrar oynayabileceğiz. Bu duyuruda öne çıkan detayları tek tek inceleyelim.

Hangi GTA Oyunları Geliyor?

GTA Trilogy’de GTA serisinin eski en popüler oyunları olan; GTA III, GTA Vice City, GTA San Andreas yer alıyor. Bu üç oyun yeniden ele alınarak, yenilenmiş grafiklerle ve günümüz teknolojilerine uygun olarak yeniden düzenlendi. Piyasaya çıkacak olan oyunların Remastered mı yoksa Remake mi olduğu kesinlik kazanmasa da günümüz sistemleriyle tam uyumlu çalışarak ayrı bir oynayış keyfi yaşatacağı kesin.

GTA Trilogy ile Yeni Neler Geliyor?

Rockstar Games’in yaptığı duyuruda, The Definitive Edition sürümünde üç oyun için de grafik iyileştirmeleri ve modern oyun geliştirmeleri dahil olmak üzere kapsamlı yükseltmeler sunulacağı bilgisi yer alıyor. Bunların yanında oyunlar orijinal-klasik görünümünü ve hissini korumaya devam edecek. Oyunlardan henüz tek bir ekran görüntüsü dahi paylaşılmadı, verilen bilgiler şimdilik bu kadarla kalsa da Rockstar Games önümüzdeki süreçte daha fazla bilgi paylaşımında bulunacağına dair işaretler veriyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Mevcut GTA Oyunlarına Ne Olacak?

Bu GTA Trilogy geldikten sonra şu anda erişimimiz olan orijinal GTA oyunlarına ne olacak diye düşünüyor olabilirsiniz. Rockstar Games’in açıklamasına göre, eski GTA oyunları yavaştan tüm oyun platformlarından kaldırılacak ve yalnızca GTA Trilogy sürümü tüm platformlarda yer alacak. Bu kaldırma işleminin önümüzdeki haftada başlamasını planladıklarını belirtiyorlar.

GTA Trilogy Ne Zaman Çıkacak?

Rockstar Games’in Newswire sayfasında yaptığı duyuruda yeni çıkacak olan GTA Trilogy: The Definitive Edition’ın çıkış tarihi olarak bu sene (2021) işaret edildi. Eğer erteleme olmazsa iki-üç ay içinde, 2021 bitmeden oyun sektöründe tabiri caizse çığır açan, özlediğimiz GTA oyunlarının yenilenmiş versiyonlarını oynayabileceğiz.

GTA Trilogy Hangi Platformlara Gelecek?

En merak edilen konulardan biri de GTA Trilogy’nin hangi platformlara geliyor olduğuydu. Bugün yapılan duyuruda bu soruya da herkesi memnun eden bir cevap verildi. GTA Trilogy, neredeyse tüm platformlara gelecek. GTA Trilogy’nin geleceği bu platformlar: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X ve S, Xbox One, Nintendo Switch konsolları ve PC. Bilgisayarlar için Rockstar Games Launcher’a geleceği belirtilmiş ancak Steam ve Epic Games’e de gelmesi bekleniyor. Ayrıyetten, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ın 2022’nin ilk yarısında iOS ve Android’e geleceği açıklandı. Mobil cihazlarımızda bile yenilenmiş GTA oyunlarını oynayabileceğiz.

Daha fazla detay geldikçe paylaşacağız, tekrar görüşmek üzere.

3127
görüntüleme

4.67 oy