GTA Online, PS3 ve Xbox 360 Konsollarında Kapanıyor

PS3 GTA Online

Oyun dünyasına ismini altın harflerle yazdırmış olan GTA serisinden, eski nesil konsol kullananları üzecek bir haber geldi; bundan sonra GTA Online, PS3 ve Xbox 360’da oynanmayacak.

Rockstar Games’den konu hakkında detaylı açıklama yapıldı. Söz konusu olan kapanma adım adım gerçekleşecek. İlk olarak 16 Eylül’den sonra, Shark adlı kartların satışı durdurulacak (bu kartlar oyun içinde GTA$ parası olarak kullanılıyor). İkinci adımda ise liderlik sıralamalarına ulaşım kapanacak. Daha sonra ise oyuncuların, oyunu oynayabilmeleri için 3 ayları kalmış olacak.

Tam kapanış tarihi ise firmanın Tweet’iyle belirlendi: 16 Aralık. Bu tarihte hem Xbox 360 hem de PlayStation 3 servisleri kapatılacak. Online Mod kapatılacak olsa da tek kişilik ilerlenebilen hikaye kısmı, oynanmaya devam edilebilecek. Alınan karar Rockstar Games Social Club üstünden yürütülen istatistik takibini de etkileyecek.

Rockstar Games’in resmi sitesinden paylaşılan bu haber, oyunun severlerinin kafasında soru işaretlerine neden oldu. Açıklaması da hemen yapıldı.

Rockstar Games, artık çok popülerliği kalmamış olan eski nesil konsollardan uzaklaşmak, hatta bu konsollarla ilişkisini tamamen kesmek istediğinin de altını çizdi.

Oyun konsolunda GTA Online oynamak için ise Playstation 4, Xbox One, Playstation 5 ya da Xbox Series X/S sürümlerine yükseltme yapmak zorunlu hale gelecek.

2992
görüntüleme

4.811 oy