Rockstar Games’ten Yeni Bir Fragman Mı Geliyor?

Grand Theft Auto V Screenshot

Rockstar Games, yakın bir tarihte yeni bir iş ilanı yayınladı. Grand Theft Auto 6 duyurusunu, fragmanını ve çıkış tarihi bilgisini beklerken bu ilan nereden çıktı? İçinde oyunla ilgili bilgi barındırıyor mu? Bu yeni iş ilanını yorumlayan bazı Rockstar Games hayranları, iş ilanının GTA 6 ile ilgili olabileceğini belirtti.

Firmanın kendi cümlesiyle “Cinematic Gameplay Capture Artist” pozisyonu açılmış durumda. Söz konusu olan bu pozisyona alınacak kişi, oyunun iç görsellerinin televizyon ve diğer alanlarda paylaşımından sorumlu olacak. Tabii belki bundan daha önemlisi oyundaki en sinematik, göze en hoş gözüken kısımların yakalanması, kolaj çalışmalarının yapılması olacak.

Pozisyona alınacak kişi, oyunun hem tek kişilik hem de online senaryolarında çalışmalarını sürdürecek.

rockstar games is ilani

Yani özetlemek gerekirse, pozisyonun işe alımı gerçekleştiği zaman, oyunun iç görüntüleri ve fragmanı da hazırlanmaya başlanmış olacak. Ancak firma, henüz pozisyona başvuru olup olmadığını, ya da ünlü sanatçılardan aday olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapmış değil.

Bu işe alımla ilgili başka bir alternatif senaryo da Rockstar Games’in mevcut oyunları için fragman hazırlayabilecek birilerini arıyor olması. Bildiğimiz gibi GTA Online ve Red Dead Redemption Online halen oldukça yoğun güncellemeler almakta. Bu güncellemeler için fragman hazırlayabilecek sanatçıları arıyor olabilirler.

Rockstar Games’in yayınlamış olduğu bu ilan net olsa da, maalesef oyunun çıkış tarihi ile ilgili bilgiler kesinlik kazanmış değil. Elimizde sadece Jason Screirer tarafından gelen kısa açıklama var. Kendisinin dediğine göre de Rockstar Games, oyun üstünde yoğun bir şekilde çalışıyor ama aceleye getirmek gibi bir amaçları yok. Oyunun özellikle de “yeni nesle hitap edeceğini” vurguluyor.

Oyunun en iyimser çıkış tarihi ise 2022 yılı ve sonrası.

3044
görüntüleme

4.26 oy