Söylentiler Doğru Çıktı, GTA 5 Şimdi Ücretsiz!

GTAV Epic Store Ucretsiz scaled

Grand Theft Auto V’i henüz almamış ve oynamamış oyuncular için çok büyük bir fırsat doğdu. Bir süredir Epic Games’in dağıttığı ücretsiz oyunlar arasına Grand Theft Auto V’in de ekleneceği, oyunu hesabına ekleyen herkesin ömür boyu erişime sahip olacağı söylentileri dolaşıyordu. İddialar doğru çıktı, GTA 5’in PC sürümünü ücretsiz bir şekilde hemen hesabınıza ekleyebilirsiniz!

Epic Games Ucretsiz Oyun

Söylentiler, 8 Mayıs’ta Epic Games’in önümüzdeki hafta bedava dağıtılacak oyunu açıklaması beklenirken oyunun ismini gizli tutmasıyla ve geri sayaç eklemesiyle başladı. Bunun öncesinde dağıtılacak oyunların neler olduğu önceden açıklanırdı, bu sefer açıklanmamasının sebebi olarak büyük bir oyun geleceği şeklinde yorumlandı. Bunun ardından Epic Games, bundan sonra ücretsiz oyunları 2 faktörlü giriş koruması kullanan hesapların alabileceğini duyurdu. Böyle bir önlem alınması, bu iddiaları daha da güçlendirdi.

İddiaları Grand Theft Auto V’e yönlendiren bir açıklama Game Pressure’dan geldi. Güvenilir ama anonim bir kaynaktan kendilerine dağıtılacak oyunun GTA 5 olacağıyla ilgili bilgi sızdırdığını, GTA 5’in dağıtılacak sürümünün Premium Edition olacağını iddia ettiler. Bu iddianın ardından oyuncular arasında yoğun bir dedikodu dalgası başladı.

Oyunun belli olacağı bugün ise daha da ciddi bir iddia ortaya atıldı. Epic Games Store’un Twitter hesabından aşağıdaki paylaşımın yanlışlıkla birkaç saat erken yapıldığı, ve ardından hemen kaldırıldığı söylendi.

Epic Games GTAV Leak

Epic Games, bu hareketiyle kendinden oldukça söz ettirdi ve konuşuldu. Fortnite’ın başarısının ardından, kendi oyun mağazalarını açmaya ve Steam’e rakip olmaya karar verdiler. Bu nedenle büyük promosyonlara imza attılar. Her ne kadar Steam’in sunduğu özelliklerin pek azı Epic Games Store’da mevcut olsa da, oyun yayımcılarını oyunlarını Epic Games exclusive olarak yayınlamaları için ikna ettiği, büyük şirketleri kendine çektiği ve harika promosyonlar için büyük yatırımlar yaptığı tartışılamaz.

GTA 5 Ücretsiz Olarak Nasıl Alınır?

Kilit açıldı ve bedava dağıtılacak oyunun Grand Theft Auto V olduğu kesinlik kazandı. Oyunu hesabınıza eklediğiniz takdirde ömür boyu hesabınızda kalacak. Hikaye moduyla beraber elbette GTA: Online’a da erişiminiz olacak. Ücretsiz GTA 5 dağıtımına 14 Mayıs tarihinde başladı ve 21 Mayıs’ta sona erecek. Oyunu hesabınıza eklemekte zorluk yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1 Öncelikle hesabınızda iki aşamalı kimlik doğrulamasının aktif olduğundan emin olun. Bu adım oyunu alabilmeniz için zorunludur. Epic Games Store‘a giriş yaptıktan sonra profilinize gelerek Hesap > Şifre ve Güvenlik > İki Aşamalı Kimlik Doğrulama kısmına gelin ve üç seçenekten birinin aktif olduğuna emin olun.

Adım 2 Epic Games Store’dan ücretsiz oyunlar sayfasına girerek, veya buraya tıklayarak Grand Theft Auto V sayfasına girin. Hemen aşağıdaki al butonuna bastığınızda sipariş sayfası açılacak, onay verdiğinizde ise oyun kütüphanenize eklenecektir. Oyunu indirmek için: Epic Games Store Launcher’dan Kütüphane kısmına gelerek oyunu seçip indirebilirsiniz.

Epic Games GTA V
5881
görüntüleme

4.48 oy