Rockstar Çalışanından “Duyurusu Yapılmamış Oyun” Bilgisi

gta6 fan made cover

Grand Theft Auto 6 için sabırla beklediğimiz bu günlerde, Rockstar Games’den haberler gelmeye devam ediyor. Özellikle resmi bir açıklama beklesek de, bazı resmi olmayan açıklamalar da bir hayli ilgi çekici.

30 Eylül tarihinde bir Rockstar Games çalışanından bilgi sızdırdığı iddia edildi. Söylenenlere göre çalışan, Rockstar Games’in gizli ve henüz açıklanmamış bir projesi üzerinde çalışıyor. Peki söz konusu olan çalışma GTA 6 ile ilgili olabilir mi?

Rockstar Games ile ilgili araştırmalar yapan bir Reddit kullanıcısı, bulduğuna göre Rockstar Games şu anda “Bir oyunun baş karakteri” ile ilgili çalışmalar ve geliştirmeler yapıyormuş ve oyun daha duyurulmamış. Reddit kullanıcısı, Emil Mujanovic isimli bir Rockstar çalışanının ArtStation profilini keşfettiğinde, Emil’ın “ismi açıklanmamış bir oyun” üstünde çalıştığını görmüş. Bu arada Emil, Far Cry 5 ve Tom Clancy’s the Division gibi büyük projelerin karakter yapımında yüksek pozisyonlarda çalışmış biri. Yani oyun dünyasında hangi oyun için, nasıl karakterler yapılıyor haberi olması gayet normal.

Duyurulmamış olan Rockstar projesinde Emil de çalışmaya başlamış. Kendisinin çalışmaya başlama tarihi ise Şubat 2020. ArtStation’ın listesini kontrol ettiğimizde, gerçekten de böyle bir proje var, ancak resmi bir açıklama yapılmadı. Yürekten bir şekilde projenin Grand Theft Auto 6 olmasını umut ediyoruz, ama tabii garantisi yok.

İşin ilginç bir tarafı daha var; bazı Rockstar Games çalışanları, önceki zamanlarda kendi online hesaplarından çeşitli şeyler paylaşmışlardı. Sarah Overend (Red Dead Redemption Online’da oynanış ve silah animasyonları kısmında çalışmıştı) adlı kişinin paylaşımlarını duruma örnek verebiliriz. Yakın zamanda “Duyurusu yapılacak” şeklinde bir paylaşımı daha olmuştu. Ancak hem Sarah’ın hem de Emil’in listelediği bu çalışmalar kısa zamanda kaldırıldı. Tabii aslında ikisinin paylaşımları arasında bir bağlantı var mı, aynı projeden mi bahsediyorlar yoksa zaman olarak tamamen tesadüf mü oldu, maalesef bir bilgimiz yok.

Tabii değinmeye çok gerek yok ama bu iki kişinin paylaşımlarının kaldırılması da Rockstar Games’in kendisi tarafından istendiği düşünülüyor. Muhtemelen bir sürpriz ile karşı karşıya geleceğiz, ancak bu süpriz GTA 6 mı olacak, yoksa hayallerimiz bir kez daha suya mı düştü onu bilmiyoruz. Ancak yakın zamanda öğrenmeyi umut ediyoruz.

3755
görüntüleme

42 oy