Resmi Açıklama, GTA 5 PC’ye Gelecek!

Çok fazla dedikodusu çıktı, sızdırmalar oldu, iddialar ortaya atıldı GTA 5’in PC versiyonu ile ilgili. Kimi oyun satış siteleri oyunu listeledi, kimisi sonradan kaldırdı, kimisi video çekti. Aslında tüm bunlardan GTA V’in PC’ye çıkacağı belliydi ama gözler resmi bir açıklamayı arıyordu. Yapılan son açıklama PC oyuncularının yüzünü güldürecek.

Bugün bir nevi PC duyurusu yapıldı diyebiliriz. Take-Two‘nun CEO’su Strauss Zelnick, beklenen açıklamayı yaparak: “Grand Theft Auto 5, oyuncuların olduğu her platforma gelecek!” dedi. Sadece PC değil aynı zamanda yeni nesil konsolları da içine alıyor bu açıklama.

Konuşmasının devamında Strauss Zelnick şunları söyledi;

Oyuncularımızın olduğu her platforma Grand Theft Auto V’i getireceğiz, burada önemli olan şey, amacımız oyuncuyu o platforma çekmek değil, orada oluşmuş oyuncu kesimine hizmet etmek… Biz bir donanım firması değiliz. Bu yüzden amacımız donanım sattırmak değil. Biz oyuncular neredeyse orada olacağız.

Bunun anlamı GTA V hem PC‘ye, hem xBox One‘a, hem de PS4‘ gelecek demek. Şuan beklenilen tek şey Rockstar Games‘in yapacağı resmi açıklama. Onun da tarihi yakın görünüyor. 🙂

3232
görüntüleme

51 oy