PS5 İle Birlikte GTA 6 Duyurulacak Mı?

GTA VI VC Concept Logo

Bildiğiniz gibi video oyunları geliştiricisi ve yayıncısı Rockstar Games ve 2K Games‘ın sahip olduğu Take-Two ‘nun yıllık toplantılarında kazançları açıklanır. GTA Online, Aralık 2019 ve Ocak 2020’de yeni oyuncu rekorları kırdı ve 2013’te başlatılan oyun göz önüne alındığında inanılmaz derecede etkileyici bir kitle kazandı.

2019 Take-Two toplantısına göre, en başarılı başlıkların GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 olduğu ortaya çıktı. Rockstar oyunları tarihinde, Rockstar: GTA 5, en çok satan video oyunlarında yerini alarak sıralamaya tırmanmayı başardı.

GTA 5, öncelikle PS1‘den bu yana başarıya imza atan destansı şöhreti ile satış patlamasına sahipti. Bugüne, oyun, teknikler ve storylines ile ilgili yeniliklerle dolu yeni konsollarda giderek büyüleyici hale geliyor. Bölümler arasındaki bekleme süresi ve oyuncuların Rockstar’ın ve GTA’nın arkasındaki tüm ekibin neredeyse 5 yıllık bir çalışmada ne yaptıklarını görme isteği, herkesin merakının artmasını sağladı.

GTA 5 için ikinci satış patlaması, son bölümün çevrimiçi kısmı yayınlandığında gerçekleşti ve onunla birlikte çevrimdışı tarafa eşit yeni bir dünya getirdi. Gerçekten hızlı bir şekilde düşünürsek, her şeyden önce, sadece silahlı çatışmalarda değil, aynı zamanda fantastik araba yarışmalarında, motosikletlerle en iyi sürüş ve dublör becerilerini göstermenin gerekli olduğu teknelerle diğer oyuncularla çatışma olasılığı ve imkansız gibi görünen zorluklar.

Bugüne kadar, GTA 5 online platformda bulduğu başarı göz önüne alındığında gerçek bir oyun olduğunu söyleyebiliriz ve Rockstar’ın onu önemli yeniliklerle sürekli güncel tutma fikri, oyuncuların her zaman ona bağlı kalmasına sağladı.

GTA 6: Strauss Zelnick Açıklamaları Konuşuluyor

PlayStation 5 Concept

Son günlerde Take-Two‘nun CEO’su Strauss Zelnick’in açıklamasına göre, şirket yeni video oyunlarıyla ilgili “bomba” duyurular yapmak üzere olduğu konuşuluyor. Bunların arasında yeni Grand Theft Auto 6 bölümünün de duyurusundan bahsediliyor.

Çeşitli gazetelere ve söylentilere göre, yeni bölümün duyurusu, yeni PlayStation 5‘i duyurmak için Sony‘nin açıklama etkinliğiyle bir araya gelebilir. Evet bu mümkün olabilir, çünkü Sony, açıklama etkinliği sırasında başkaları için de yer olacağını açıkladı.

Şu anda yeni GTA 6 bölümü hakkında hala bir bilgimiz yok. Her şey söylentiler doğrultusunda ilerliyor ancak unutmayın söylenti varsa haber yakında geliyor demektir.

1059
görüntüleme

51 oy