“GTA 6, PlayStation 5 İle Yakın Zamanda Çıkacak”

Geçtiğimiz haftalarda Japonya kökenli dev teknoloji firması Sony‘den gelen doğrulama ile Playstation 5‘in 2020 yılının son aylarında oyuncular ile buluşacağı doğrulandı. Bu sevindirici haberin ardından ise GTA 6 hakkındaki söylentiler artmaya başladı.

Geçtiğimiz dönemlerde yeni Grand Theft Auto oyunu projesinde çalıştığını iddia eden kişilerin sızıntılarını görsek de, bunlardan sadece birkaçı inandırıcı olabildi. Bunlardan en çok dikkat çekeni PS5‘de yer alacak bir AAA oyunun geliştiricisi olduğunu iddia eden bir kişiden geldi.

Geçtiğimiz yıl yapılan bu sızıntıda hem PlayStation 5 hem de bu platformda yer alacak oyunlar hakkında bilgiler vermişti. Bu bilgilerin arasında PS5‘in 2020’nin Mart veya Ekim aylarında duyurulacağı da söylenmişti. Geçtiğimiz haftalarda bu ise bu bilgi doğrulanmış oldu.

PlayStation 5’in Duyurulması GTA 6 Söylentilerini Arttırdı

PS4 Dualshock

Bu iddialardan başka bir tanesi ise Grand Theft Auto 6‘nın Sony‘nin yeni konsolu ile yakın zamanda yayınlanacağı. Sızdırılan bilgiler arasında yeni GTA oyununun da 2020 yılının son aylarında yayınlanacağı bilgisi yer alıyor.

Bir önceki nesil oyuna ve konsola baktığımızda bu iddiaya yakın bir bilgi elde ediyoruz. GTA 5 2013 yılının Eylül ayında duyurulurken, PS4 aynı yılın kasım ayında oyunculara duyuruldu. Geliştirici olduğunu söyleyen bu kişinin iddialarının devamında ise GTA 6‘nın Miami veya New York şehirlerinden birinde geçeceği yer alıyor.

Henüz bu iddialar Rockstar Games tarafından doğrulanmış olmasa bile, diğer iddialara göre daha inandırıcı ve mantıklı geldiği kesin.

4262
görüntüleme

4.47 oy