GTA 5’in PlayStation 5’e Geleceği Duyuruldu!

GTA5 PS5

Sony, 11 Haziran 2020’de uzun süredir oyuncular tarafından beklenen PlayStation 5‘i duyurdu. Yapılan tanıtım online yayın olarak gerçekleşti. Rockstar Games logosun ardından PS5 için hazırlanan Grand Theft Auto V trailer’ı yayınlandı ve 2021 yılında GTA V‘in PlayStation 5‘e geleceği böylece duyurulmuş oldu.

Sony, bugün PlayStation 5‘i tüm dünyada duyurdu. Tanıtımda yer alan ilk duyurulardan biri ise Rockstar Games’in Grand Theft Auto V oyununun 2021’de yeni nesil konsola geleceği oldu. Rockstar Games‘in son çıkan Grand Theft Auto oyunu, oldukça popüler olan Grand Theft Auto Online ile beraber önümüzdeki 2021 yılında PS5 için geliyor.

GTA V, PlayStation 4‘e ve ondan önce PlayStation 3‘te piyasaya sürüldü, PS5 ise açık dünya oyununun yayınlandığı üçüncü PlayStation konsolu olacak. Grand Theft Auto V; 2013 yılında PlayStation 3‘e, 2014’te PlayStation 4‘e çıkmıştı. PlayStation 5‘e ise 2021’de geliyor.

Açıklamada aynı zamanda, PS5 sahiplerine GTA V oyununun ücretsiz olacağı yer aldı. Bunun haricinde GTA 5‘in PS5 versiyonu için herhangi bir potansiyel yeni içerik veya özellik hakkında ayrıntı verilmedi. Ancak gösterilen fragmanda yer aldığı üzere oyunun PS5‘te “genişletilmiş ve geliştirilmiş” olacağı doğrulandı. Yani beklendiği gibi GTA V, PlayStation 5‘te önceki konsollara göre çok daha iyi grafiklerle oynanabilecek.

Bu yılın başlarında Rockstar Games‘in GTA 6‘yı geliştirdiğiyle ilgili bazı söylentiler ortaya çıkmıştı, ancak PlayStation 5 etkinliğinde GTA VI ile ilgili veya diğer Rockstar Games oyunlarıyla ilgili bir gelişme yer almadı.

2113
görüntüleme

4.84 oy