GTA 5 Aktöründen GTA 6 İle İlgili Açıklama

2020 yılını yavaş yavaş geride bırakmaya hazırlanırken, üzülerek belirtiyoruz ki, GTA 6’nın çıkış tarihi halen netleşmiş değil. Öte yandan her geçen gün farklı dedikodular duyuyor, biz de bu dedikoduların gerçekliğini sorguluyoruz. Biz, tam böyle bir noktadayken Shawn Fonteno’dan (Franklin Clinton) sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında önemli sayabileceğimiz bir açıklama geldi.

Franklin Clinton’dan Gelen Açıklama

Gelen açıklamayı özetleyecek olursak;

“Rockstar Games’i zan altında bırakmayın. Hayranlar olarak hepiniz Rockstar Games’in kafasındasınız. Bazıları GTA 5’den iyi gelir elde ettikleri için sıradaki oyunun çıkmasının uzadığını düşünüyor. Ama işin gerçeği, oyun çıkarmak önemli bir süreçtir, bunu anlamanız lazım dostlar. COVID nedeniyle oyunun tamamlanmasında çok ciddi bir gerileme var, ve Rockstar Games “öylesine” bir oyun sunmaz. Baştan savma yapılmış olan bir GTA 6’yı kimse kabul etmez. Böyle bir durum olursa Rockstar Games’den bütün desteğinizi geri çekersiniz. Biliyorsunuz ki Rockstar Games, son derece kaliteli ve işini iyi yapan yegane fimalardan biridir. Eğer daha önceki açıklamalara dikkat ettiyseniz, GTA 5’in çıkması dört yıldan fazla sürmüştü. Tekrardan benzeri bir süreç yaşanması mümkün gibi.”

Yapılan açıklamanın videosu (İngilizce);

Bizler de bir yandan Fonteno’ya katılıyor ve onun yanında yer alıyoruz; kuşkusuz ki Grand Theft Auto çok kaliteli bir seri ve aceleye gelmiş, içinde yeni ögeler bulamayacağımız, kendini her açıdan geliştirmemiş bir oyunu kabul etmek gibi bir durum söz konusu olamaz.

Ancak bir de madalyonun öbür yüzü var; kalitesinden emin olduğumuz bu oyunun, bir an önce tadını çıkarmak istiyor, duyduğumuz (gerçek ya da değil) her haber ile ayrı bir heyecana kapılıyoruz. O yüzden de beklemek gün geçtikçe zorlaşıyor.

Özetlemek gerekirse bizler Rockstar Games’e, çizgisini bozmama ve oyuna getireceği yenilikler konusunda güveniyoruz. Firma, oyunları yavaş çıkarmakla beraber genelde oyuncu kitlesini asla üzmüyor ve her geçen gün yeni daha çok oyuncuya hitap etmeyi başarabiliyor.

Yazımızı kapatmadan önce, GTA 6’nın çıkması için bir süre daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor. Clinton da bu konuda herhangi bir açıklama yapmamış olsa da, tüm olumsuz etmenler göz önüne alındığında, yakın bir zamanda oyuna kavuşabilecek gibi bir durumumuz olmayacak.

3789
görüntüleme

53 oy