Grand Theft Auto 6 Seneye Geliyor İddiası!

GTA: Online oynayan oyuncular ekranlarına gelen bir bildirimle şaşkına döndü. Bildirimde “GTA VI Coming 2019” yazısı görünüyordu, Türkçe’siyle “GTA VI 2019’da Geliyor“. Çok sayıda oyuncu bu bildirimleri defalarca, üst üste geldiğini rapor etti. Çoğu bu bildirimlerin ekran görüntülerini Reddit gibi platformlarda paylaşarak ilginç bir tartışma başlattılar. GTA 6, gerçekten 2019 yılında geliyor mu?

GTAOnline GTAVI Bildirimi
GTA: Online’da gözüken bildirim: GTA VI Coming 2019

Rockstar Games’in hiçbir zaman Grand Theft Auto gibi bir yapımı basit bir bildirim ile duyurmayacağı konusunda herkes hemfikir. Bu sebepten dolayı internet üzerinde “Acaba Rockstar Games, GTA 6’yı yanlışlıkla mı duyurdu?” gibi tartışmalar ortaya çıktı. Rockstar Games için GTA V’in maddi gelirleri günümüzde hala oldukça iyi seviyede olması ve Rockstar Games’in bir diğer oyunu olan Red Dead Redemption 2‘nin çıkış tarihine bu kadar yakın olması şüpheleri arttırdı. Ancak ekrana düşen bu ilginç bildirime de bir açıklama getirilemedi.

Olayın ardından internet bu çılgın söylentiyle çalkalandıkça ve teoriler arttıkça, gerçekler de ortaya çıkmaya başladı. GTA: Online’da gözüken bu bildirimin yalnızca PC, PS3, and Xbox 360 platformlarını kullanan bazı oyuncularda gözüktüğü belirlendi. Bu platformların ortak özelliği ne diye soracak olursanız; hepsi modlamaya ve oyun içinde değişiklik yapmaya açık. Bunun ortaya çıkmasıyla beraber bu işte bir hacker’ın parmağı olduğu ihtimali konuşulmaya başlandı.

Son noktayı koyan ise Rockstar Games oldu, Twitter üzerinden bu durumla ilgili gelen bir soruya açık ve net şekilde cevap verildi:

Türkçe’si şu şekilde:

Kolosis: Şu GTA VI mesajı nedir? Durmadan çıkıyor, hikaye modunda bile.
Rockstar Support: Bu mod kullanılarak yapılmış bir aldatmacadır, resmi bir mesaj veya Rockstar Games tarafından yapılan bir duyuru değildir.

5127
görüntüleme

4.228 oy