Grand Theft Auto 4, Steam’e Geri Dönüyor

Grand Theft Auto 4, 19 Mart’ta Steam‘e geri dönecek. Oyun, PC sürümü ile ilgili teknik sorunlar nedeniyle kaldırılmıştı.

19 Mart’ta Rockstar Games, Liberty City şehrinde geçen Grand Theft Auto 4, yerini Steam ve Rockstar Games dahil olmak üzere Grand Theft Auto 4: Complete Edition ile değiştirecek. Oyuncuların save dosyaları Grand Theft Auto 4: Complete Edition ile uyumlu olacak. Bu anlamda kullanıcılar herhangi bir endişe yaşamamalı.

Peki burada bir sorun var mı? Maalesef Steam’e geri dönecek oyundan birçok özellik kaldırılacak: Games for Windows Live, multiplayer modu ve GTA 4 skor tabloları kullanamayacak. Rockstar, Vice City FM ve RamJam FM dahil olmak üzere oyundaki bazı radyo istasyonlarının da geçici olarak kullanılamayacağını söyledi.

Grand Theft Auto 4, Windows PC için Games for Windows Live platformu, PlayStation 3 ve Xbox One aracılığıyla 2008 yılında piyasaya sürmüştü. Microsoft artık platformu desteklemiyor; 2014 yılında hizmetlerin tüm bağlantısı kesildi. Rockstar, “oyunun mevcut sürümünü satmaya devam etmek için gereken ek anahtarları üretmenin artık mümkün olmadığını” dile getirdi. Grand Theft Auto 4: Complete Edition‘a geçmek bazı sorunlar içerse de görünüşte bu problemi çözüyor.

GTA4SteamSatinAlma
Steam sayfasındaki uyarı metni.

Daha önce Liberty City‘den Grand Theft Auto 4 veya Grand Theft Auto: Episodes satın almış olan kullanıcılar oyunlarını ihtiyaç duydukları her yerde güncelleyebilecek:

Mevcut oyuncular daha önce Grand Theft Auto IV veya Grand Theft Auto: Liberty City‘den bölümler yükleyen ve oynayan oyuncular, save dosyalarını Grand Theft Auto IV: Complete Edition‘a aşağıdaki yollarla güncelleyebilecekler;

 • Steam Kullanıcıları:
  Oyuna bağlı olarak, Steam’deki oyuncuların mevcut oyunlarını yüklemeleri veya güncellemeleri gerekir:
  • Oyun kaldırılacak ve GTA IV: Complete Edition ile değiştirilecek. Güncelleme dosya boyutunun yaklaşık 22 GB olması bekleniyor.
  • Grand Theft Auto IV sahipleri, Liberty City’deki Grand Theft Auto: Episodes’dan içerik indirecek ve oyunları GTA IV: Complete Edition’a güncelleyecek. Güncelleme dosya boyutunun yaklaşık 6 GB olması bekleniyor.
 • Fiziksel Sürüm:
  Games for Windows Live kullanılarak daha önce etkinleştirilmemiş olan oyunlar, Grand Theft Auto IV: Complete Edition‘ı etkinleştirmek ve güncellemek için oyun kutusunun arkasındaki anahtarı kullanabilir.
 • Windows Live Dijital Mağazadan Satın Alım Yapan Oyuncular:
  Games for Windows Live kullanılarak daha önce etkinleştirilen oyunlar, oyuncuların Grand Theft Auto IV: Complete Edition’a güncelleme yapmak için Games for Windows Live yerine Social Club hesaplarını oluşturmalarını ve / veya bağlamalarını gerektirecek.
1966
görüntüleme

52 oy