GTA 6’nın 500 saat süreceği iddia ediliyor!

gta 6 Vice City back 790x444 1

Rockstar Games, geçtiğimiz aylarda yeni bir GTA oyununu geliştirdiklerini resmi olarak duyurmuştu. Yeni oyunla ilgili herhangi bilgi olmamasına rağmen, GTA 6 olarak adlandırdığımız bu yeni yapımla ilgili yeni dedikodular ortaya atıldı.

Analistlere göre GTA 6: 500 saat sürecek!

Wedbush Securities analisti Michael Pacther, Grand Theft Auto 6’nın, 2014’ten beri geliştirildiğini ve o zamandan beri sadece hikayeye odaklanılmış bir şekilde oyunun geliştirildiğini iddia etti. Hatta o dönemden beri GTA 6’nın yapılan içeriklerine göre oyunun 500 saat olabileceğini de ekledi.

Pacther’a göre; “2000 çalışanı olan Rockstar’ın, yeni oyunu geliştirme süreci olarak 10 yılı alacak. Vice City’nin olmasını beklediğimiz bu yapımda, iki dönem olacağı, biri günümüzde ve biri geçmişte geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca Liberty City, San Andreas dışında Avrupa’da da Londra’ya geçeceği belirtiliyor.

Amerikan şehirleri bugüne kadar hayali isimlerle konu almışken, GTA 1 ve 2’den sonraki tek bir oyunda Londra olduğu gibi oyuna eklenmişti. Hatta bazı diyaloglarda diğer ülke isimleri ve şehirleri şahsen olduğu gibi söyleniyordu. Bu kıthalar arası geçeceği tahmin edilen oyunda, bu tahmini ise sürekli genişleyeceği bahsedilen harita dedikoduları da desteklemiş oluyor. Tüm gelişmeleri zamanla göreceğiz ve oyunun 2024 içerisinde piyasada olması beklenenler arasında.

3623
görüntüleme

32 oy