GTA 5’teki En İlginç Easter Egg’ler!

GTA 5 UFO

GTA 5‘in dünyasının ne kadar büyük olduğunu, ve ince ayrıntılarla dolu olduğunu biliyoruz. Bir de bu ayrıntıların içine gizlenmiş, oyuna heyecan katan “küçük” gizli ve espirili Easter Egg‘ler mevcut. Grand Theft Auto V‘in en ilginç Easter Egg‘lerini sizinle paylaşalım.

1. Eski Grove Street Dostları

Oyunda Hood Safari ismindeki görev sizi eski Grove Street mekanına götürüyor. GTA: San Andreas‘taki ünlü Grove Street tabii ki yıllar içinde değişmiş biraz. Grove Street‘e girerken, GTA: SA‘daki CJ, Big Smoke ve Sweet‘e çok benzeyen üç bisikletli kişinin içeri girdiğini görebilirsiniz.

2. Max Payne?

Vinewood‘daki Saburban mağazasında Hawaii temalı bir gömlek satılıyor. Bu gömleği Michael‘a giydirip, kel yapıp ve sakal eklerseniz, birde gözlüğün aynısından alırsanız neredeyse tamamen Max Payne‘e dönüşüyorsunuz.

GTA 5 Max Payne

3. Uçurumdan Atlayan Araba

Thelma & Louise filminin sonu GTA 5’te canlandırılmış. Her oyun-günü saat öğleden sonra 7 gibi, Sandy Shores yakınında bir uçurumdan üstü açık bir arabayla iki kadın atlıyor. Polis tarafından sıkıştırılmışlar, ve işi bitirmek için böyle bir yol seçiyorlar. Video:

4. Playboy Malikanesi

Vinewood tepelerinde uzaktan tanıdık gelen bir malikane mevcut. Bir mağara havuzu var. Tabii ki üstsüz kızlar da.

GTA5-Playboy

5. Donmuş Uzaylı!

GTA 5’te uzaylılarla ilgili bir çok referans mevcut fakat bunu daha önce duymamış olabilirsiniz. North Yankton bölgesinde köprünün altında donmuş buzun altında bir uzaylı görünüyor.

6. UFO’lar

Şimdiye dek GTA 5’de bir çok UFO bulundu. Bunlardan ilki kaza yapmış, suyun altına batmış bir halde. Oyunu %100 tamamladıktan sonra Sandy Shores, Fort Zancudo, ve Mt. Chiliad bölgelerinin üzerinde UFO’lara rastlayabiliyoruz.

GTA5-UFO

7. Hayalet

Mt. Gordo bölgesinin tepesine gece 11 ile 12 arasında giderseniz Jolene Cranley-Evans’ın hayaletini görebilirsiniz! Eğer yakınına gelirseniz kaybolacaktır. Bulunduğu yerde kanla “Jock” yazdığını göreceksiniz.

GTA 5 Hayalet

8. Dağdaki Surat

Oyunda Mount Chiliad dağında kim olduğu belirlenemeyen bir surat mevcut. Kimileri Breaking Bad‘den Jesse Pinkman olduğunu düşünüyor. Ama GTA 5’in yapımında çalışan ekipten biri olma ihtimali de yüksek.

GTA 5 Mount Chiliad Face

9. Seri Katil: 8

San Andreas’ın duvarları bir seri katilin korkunç yazılarıyla dolu. Her mesaj başka bir cinayeti hakkında yazılmış. Kendini “8” olarak isimlendiriyor. Oyunda bulunan bir gazete parçasında hapishanede öldüğü yazmakta.

GTA 5 There Will Be 8

10. Collectors Edition Haritası

GTA 5’i Collectors Edition olarak aldığınızda elinize geçen harita aslında başlı başına bir Easter Egg. Haritayı morötesi ışığa tuttuğunuzda gizli mesajlar, harita işaretlemeleri ve UFO’lar ile ilgili ipuçları göreceksiniz.

GTA 5 Harita Gizli

12. Kocaayak

Predator isimli görevde helikopterden sniper ile birkaç adam öldürmemiz gerekiyor. Sağ alt köşeye dikkatli bakarsanız Kocaayağı görebilirsiniz. Termal görüşü açtığınızda daha belirgin olacaktır.

GTA 5 Kocaayak

127128
görüntüleme

3.935 oy