GTA Online’da Araba Klonlama Glitch’i Keşfedildi

GTA Online Garaj

GTA Online’da Patch 1.15 için ilginç bir araba klonlama glitch’i keşfedildi. Bu glitch sayesinde çeşitli araçlar klonlanabiliyor, ve klonlanan araçlar garajda satılarak para edinilebiliyor. Yani bir çeşit para hilesi olarak değerlendirilebilir. GTA: Online’da hileciler klonlanan arabaları garajda satarak GTA Online’da sınırsız para elde edebiliyor. Yapılışı ise biraz karışık olsa da pek zor değil.

Bu glitch’i tetiklemek için iki şeye ihtiyaç duyuluyor. 10 arabalık bir garaj, ve yardımcı olacak başka bir oyuncu. Örnek olarak A oyuncusu ve B oyuncusu olarak isimlendirelim.

Hilenin şu şekilde çalıştığı keşfedilmiş; öncelikle B oyuncusu, A oyuncusunun garajına gidiyor. A oyuncusu klonlamak istediği arabaya sürücü olarak biniyor, B oyuncusu da yan koltuğa oturuyor. B oyuncusu, aşağı tuşuna basılı tutarak karakter seçme kısmına geliyor ve “Are you sure?” sorusunda bekliyor. B oyuncusu bu ekranda beklerken A oyuncusu garajdan çıkıyor, çok kısa bir sürüşten sonra garaja geri geliyor. Daha sonra A oyuncusu, araçtan inerek araç düzenleme noktasına geliyor ve B oyuncusunun içinde bulunduğu aracı seçiyor. Aracın yerini değiştirdiğinde hem eski araç yerinde duruyor, hem de yerini değiştirmek için seçtiği bölgede oluyor. Bu şekilde aynı araca iki kere sahip olunmuş oluyor.

Dikkat: Bu yazı tamamıyla bilgilendirme amaçlıdır, GTA Online’da hilelere başvurmanız durumunda hesabınız engellenebilir.