Grand Theft Auto V: Başarımlar

Başarımlar (achievements) veya kupalar (trophy), oyunun her platformunda (Xbox, PlayStation, PC...) geçerli olan bir başarı ve ödül sistemidir. Farklı oyun platformlarında, oyunlarda belli başlı başarıları gerçekleştirdiğiniz takdirde başarılarınız bu ödüllerle taçlandırılır. Elde edilen başarıların/ödüllerin/kupaların, zorluk seviyeleri değişkendir.

Grand Theft Auto V'teki başarımları ve kupaları aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz. Oyunun eski nesil konsollarda (xBox 360 ve Playstation 3) 49 adet olan başarım sayısı yeni nesilde (xBox One, Playstation 4 ve PC) 50 adete yükselmiştir. Bu yeni gelen 1 adet başarım oyuna sonradan eklenen first person moduyla alakalıdır. Bu başarımların 17 adedi yalnızca GTA Online'da kazanılabilir.

Ana oyundaki başarımlar dışında oyuna sonradan eklenen Heists güncellemesiyle 9, Freemode Events güncellemesiyle 10 adet daha başarım eklenmiştir.

Bazı başarımların hile kodları ile tamamlanması kolay olacağından belli hile kodları belli başarımların kazanılmasını deaktif etmektedir. Bu yüzden başarımları kazanmak istiyorsanız bazı hile kodlarını kullanmamanız gerekmektedir.

Grand Theft Auto V: Başarımlar

= Normal Başarımlar

Normal başarımların görseli renkli olarak gösterilir.
Grand Theft Auto V: Başarımlar

= Gizli Başarımlar

Gizli başarımların görseli renksiz olarak gösterilir.

Hikaye modunda kazanabileceğiniz başarımlar

Hikaye

GTA Online'da kazanabileceğiniz başarımlar

Online

GTA Online'a gelen Heist güncellemesinin başarımları

Heist (Online)

GTA Online'a gelen Doomsday Heist güncellemesinin başarımları

Doomsday Heist (Online)

Yönetmen modunda kazanabileceğiniz başarımlar

Yönetmen Modu

59592
görüntüleme

4.939 oy