GTA III Banner

Claude oyundaki ana karakterimizdir. 1992 yılından beri beraber olduğu sevgilisi Catalina ile birlikte Liberty City‘de bir banka soymayı planlar. Soygun gerçekleştirilip bankadan paralar alınır, ancak Catalina parayı Claude ile bölüşmek istemez ve Claude’u bankanın önünde vurarak ihanet eder. Bu ihaneti unutamayan Claude ise Catalina‘dan intikamını almak ister. Liberty City‘de birçok mafyaya hizmet ederek kimi zaman kiralık katil olarak çalışır, para kazanır. Amacı, kız arkadaşı Catalina’yı bulup yaptıklarını ödetmektir. Zaman içerisinde de büyük suikastler ve hırsızlıklar yapar, şehirde adını duyurur. Oyun bu olaylar çerçevesinde şekillenmiştir.

Claude‘un sevgilisi olan Catalina, Claude ile birlikte soydukları bankadan aldığı parayı tek başına sahiplenir ve Claude‘un polislere yakalanmasına sebebiyet verir. Catalina, her şeyin kendisinde olmasını isteyen, kendisini büyük gören bir kadındır. Kendisi Meksika asıllıdır ve hiç kimseye merhameti yoktur, yoluna kim çıkarsa onu gözünü kırpmadan harcayabilir. Yeni sevgilisi Miguel ile birlikte Kolombiyalı Kartel çetesini yönetmektedir.

Claude, GTA San Andreas‘ta da görünmüştür. San Andreas‘ın ana karakteri ve Catalina‘nın eski sevgilisi olan Carl Johnson ile yarışmış ancak kaybetmiştir. Tüm bu olaylar Catalina‘nın Carl Johnson‘dan ayrılıp Claude‘la birlikte Liberty City‘ye yerleşmesiyle olmuştur.

Claude‘un, intikamını aldıktan sonraki hayatı, geleceği bilinmemektedir. Çoğu kişi Claude‘un öldüğünü tahmin etse de bu düşünce yanlıştır; Claude günümüzde hâlâ hayattadır. Büyük ihtimalle hâlâ Liberty City‘de yaşamını sürdürmektedir. En büyük teoriler ise memleketi San Fierro‘ya geri döndüğü yönündedir.

32998
görüntüleme

4.459 oy