İçişleri Bakanlığı’ndan GTA 5’li Video!

GTA5 Icisleri Bakanligi Video

2019 yılının ilk aylarından beri yaya ve yaya geçidi önceliğine büyük bir önem veren T.C. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde GTA 5 konseptli yeni bir video ile yaya önceliği konusuna dikkat çekti. T.C. İçişleri Bakanlığı YouTube kanalından yayınlanan yaklaşık 2 dakikalık videoda trafik ışıkları ve yaya geçidi kurallarından detaylı örnekler ile bahsediliyor.

Yayınlanan videoda toplam 3 görevden bahsedilmiş. İlk görevimiz trafik ışıklarına uymak oluyor. İkinci görevimiz ise trafik ışıklarının bulunduğu fakat polis memurlarının yer aldığı noktalarda polis memurlarının direktiflerine uymak. Son görevimiz ise trafik ışıklarının ve polis güçlerinin olmadığı yerlerde yayanın yola çıktığı anda durmak oluyor.

Videoda ilk 2 görev başarı ile tamamlanırken, son görevimizde bir başarı ve bir ihlal görüyoruz. Yayalara öncelik sağlamayıp yol vermediğimizde Karayolları Trafik Kanununun emrettiğine göre 488 Türk lirası para cezası ile karşı karşıya kalıyoruz.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı GTA 5 konseptli video “Işıksız yaya veya okul geçidinde yaya yola adım attığında sürücü durmak zorundadır!” mesajı ile sona eriyor. Çoğu yazıda GTA 5 yazı fontları kullanılan videoda görevler başarılı olduğunda Grand Theft Auto: San Andreas‘ın görev tamamlama müziği gelirken, görev ihlallerinde GTA 5’ten tanıdığımız yakalandın ve öldün sesi bizleri karşılaşıyoruz.

Yayınlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

3068
görüntüleme

4.69 oy