Bilmeniz Gereken 14 GTA V Hilesi / İpucu

#1 Polislerden Hızlı Kurtulmak

GTA 5 Polis

Aranma seviyenizi hile kodları kullanmadan düşürmek için birkaç yol var. İlki aracınızla araç modifiye yerine gitmek (Mod Shop). Eğer girerken etrafınızda sizi gören polis olmadıysa polislerden kurtulmuş olarak çıkacaksınız. İkinci yol araba değiştirmek. Bulunduğunuz araç polisler tarafından rapor edilir ve sizi bulmaları kolaylaşır, bu yüzden araç değiştirmeniz polislerden daha kolay kurtulmanıza yol açar. Ayrıca aracınızı tren raylarında sürerek de polislerden hızlıca kurtulabilirsiniz, sizi takip etmeyeceklerdir.

#2 Taksi’de Müşteri Kandırmak

GTA 5 Taxi

Bir taksi bulun ve çalın. Taksiyi sürerken görev geldiğinde kabul edin, müşteriye gidin. Müşteri taksiye bindiğinde gitmek istediği yerin rotasını mini haritada göreceksiniz. Ancak o yoldan gitmeyeceksiniz. 🙂 Müşterinin gitmek istediği yere varmak için hep uzun ve dolambaçlı yolları tercih edin, yolcu sürdüğünüz yol kadar para ödemek zorunda kalacak. Müşteriden $1000 bile alabilirsiniz. Oyunun başlarında para elde etmek için güzel bir yöntem.

#3 Ekstra Karakter Özellikleri

GTA 5 Herrkutz

Daha çok karakter kişiselleştirmesi açmak için, Lifeinvader sosyal ağına girin. Giriş yapıp insanları veya markaları takip etmeye başladığınızda yeni karakter özellikleri, kişiselleştirmeler açacaksınız. Örneğin yeni saç stilleri açmak için Herr Kutz Barber’i takip edin.

#4 Zırhlı Araçlardan Para Toplamak

GTA 5 Zırhlı Araç

Araç sürerken mini haritada rastgele olarak belirecektir. Zırhlı araçtan sürücüleri çıkartın, arka kapıları silahla veya C4 ile patlatıp açın. Genelde alacağınız para $5000′ın üzerinde olacaktır. Parayı alın ve polislerden kurtulun.

#5 Tüm Atlayış Noktaları

GTA 5 Stunt Jump

Tüm Stunt Jump yerlerini görmek için, oyun içi internet tarayıcınızdan junkenergydrink.com/page5 adresine girebilirsiniz.

#6 İnsanlara Orta Parmak Göstermek

GTA 5 Orta Parmak

Arabanın içindeyken silah seçme ekranından kendinizi silahsız olarak seçin. Sonra insanlara orta parmak göstermek için L1‘e basın (xBox’da LB). Bir motorda veya bisiklette yaparsanız orta parmağı daha rahat görebilirsiniz. 🙂

#7 Silah Eklentilerini Bedava Yapmak

GTA 5 Ammu Nation

Görev sırasında, Ammu-Nation’a uğrayın, bir silah ve tüm geliştirmelerini, eklentilerini alın. Kendinizi öldürün, görev iptal olacaktır. Görev iptal olunca Ammu-Nation’da harcadığınız bütün parayı geri alacaksınız, ancak silah eklentileriniz hala duruyor olacak. 🙂

#8 Anında Can Doldurmak

Bu ufak hile görevde olmadığınız zamanlarda çalışır. Canınız azaldığı zaman hemen başka bir karaktere geçiş yapın, sonra tekrar önceki karakterinize dönün. Canınız yenilenmiş olacaktır.

#9 Anında Araç Tamiri

GTA 5 Araba

Anında can doldurma hilesiyle aynı şekilde işlemekte. Aracınız hasar aldığında hemen başka bir karaktere geçiş yapıp önceki karakterinize dönün. Aracınız tamir edilmiş olacak.

#10 Camın Arkasından Ateş Etmek

GTA 5 Silah

En eğlenceli hilelerden biri olsa gerek. Oyunda aranma seviyeniz yükseldiğinde yakınlarda bir dükkana gidin ve aracınızı kapının tam önüne bırakın ve kapıdan girişi kapatın. Arabanın üstüne çıkıp içeri girebilirsiniz ancak polisler o kadar akıllı değil 🙂 . Camın arkasından polislere ateş edip öldürebilirsiniz, camın arkasından mermileriniz işleyecektir, ancak polisler size ateş edemeyecek. Dükkanın önünden size sadece silah doğrultup bakacaklardır. Bu oyun hatası ile ölmeden aranma seviyesini 5 yıldız yapabilirsiniz.

#11 Gökyüzünden Süzülme (Skyfall) Hilesinde Ölmeden İniş Yapmak

Gökyüzünden süzülme hilesini kullanırken, yere çakılacağınız zaman kafanız tam aşağıya gelecek şekilde pozisyon aldığınızda ilginç bir şekilde bazen ölmüyorsunuz. Etrafta hızlıca seyahat etmek için hoş bir yöntem 🙂

#12 Sınırsız Para Hilesi

Ufak bir oyun hatası ile ortaya çıkan bir hiledir. Denizin altında bir gizlenmiş içi para dolu bir kutu bulunmakta. Karakterlerinizi değiştirerek tekrar ve tekrar, istediğiniz kadar o kutuyu yani parayı alabiliyorsunuz. Nasıl yapılacağını önceden sitemizde anlatmıştık, merak ediyorsanız tıklayın: GTA 5′te Garip Para Hilesi!

#13 Karaktere Takla Attırmak

GTA 5 Zıplama

İşte oyunda yapılacak zevkli ve aptalca şeylerden biri daha! X’e (xBox) yada KARE’ye (PS) basarak zıpladıktan sonra, B’ye (xBox) veya DAİRE’ye (PS) bastığınızda takla atmaya başlarsınız. Ancak düz yoldayken takla atamazsınız, ne kadar yüksekten atlarsanız o kadar iyi. Aynı zamanda bu yöntemle insanların üstüne de atlayabilirsiniz. Aynı aşağıdaki gibi insanların üzerine atlayıp Amigo Orhan’cılık oynayabilirsiniz 😀 .

#14 Space Docker Aracı

GTA 5 Space Docker

Bu araç şüphesiz GTA 5’teki en sıradışı araç, Space Docker. Tüm Uzay Gemisi Parçaları’nı topladıktan sonra bu ilginç aracın kilidini açacaksınız. Garip sesler çıkartır ve farları yeşildir.

389153
görüntüleme

4.589 oy