Grand Theft Auto III: Türkçe Yama

GTA III Banner

Açıklama

Kurulumun yaması GTA TR ekibi tarafından hazırlanan, Grand Theft Auto III'ün %100 tüm metinleri kapsayan çeviri yaması. Oğuz Gürsel isimli çevirmen tarafından yapılan GTA III Türkçe yaması 2002 yılında ilk kez yayınlanmıştır. Türkçe karakterleri desteklememektedir. Yamanın kapsadığı çeviriler: ana görevler (senaryo), yan görevler, ara sahneler, telefon görüşmeleri, menü, diyaloglar, ekrana gelen bilgiler, girilebilen dükkanların menüleri. Yalnızca Windows platformuyla, Steam ve Rockstar Games Launcher sürümleriyle uyumludur. 

GTA TR ekibinin hazırladığı kurulum yaması, Oğuz Gürsel'in çevirilerini ve Türkçe karakter desteği için düzenlenmiş font dosyasını oyuna aktarma ve kaldırılması halinde oyunun orijinal metin dosyalarını geri yükleme işleminini gerçekleştirir. Kurulum yalnızca bilgisayarınızda GTA III'ün kurulu olduğu dizine gerçekleşebilmektedir, yanlış klasör seçmeniz halinde kurulum ilerlemeyecektir. Türkçe yama kurulum esnasında orijinal dosyalarınızı yedekler ve herhangi bir sebepten yamayı kaldırmak isterseniz oyunun orijinal metin dosyaları geri yüklenir.

Çeviriler Oğuz Gürsel tarafından hazırlanmıştır. GTA TR ekibi yalnızca kurulumu ve yedeklemeyi kolaylaştırmak için otomatik kurulum yamasını hazırlamıştır.

Kurulum Talimatları

Adım 1: GTA III Türkçe Yama'yı indirin ve açın. Kurulum açıldığında ilerleyerek oyun dizini sorulan kısma gelin.

Adım 2: Dizin kısmında otomatik olarak oyunun Steam sürümünün dizini bulunur, eğer oyununuz başka bir konumdaysa Gözat'a tıklayarak seçin ve kurulumu başlatın.

Adım 3: Kurulum tamamlandı, oyun ayarlarından altyazıları açmayı unutmayın.

GTATR-III-Turkce-Yama
Kurulum Ekranı

Sık Sorulan Sorular

1Yedek almama gerek var mı?
Hayır. Kurulum esnasında oyunun orijinal dil dosyaları otomatik olarak yedeklenir ve herhangi bir sebepten yamayı kaldırmak isterseniz, kaldırma işlemi esnasında yedeklenmiş olan orijinal dil dosyaları oyuna geri yüklenecektir.
2Yamayı nasıl kaldırırım?
Yamayı kaldırmak için Windows Denetim Masası'ndaki Programlar ve Özellikler (ya da Program Ekle veya Kaldır) listesinde "Grand Theft Auto III Türkçe Yama"yı bularak kaldır seçeneğini seçin. Yamayı kaldırmanızın ardından kurulum esnasında yedeklenmiş olan orijinal dil dosyaları geri yüklenecektir.

Eğer oyunu bilgisayarınızdan kaldıracaksanız; önce yamayı, sonrasında oyunu kaldırmanız daha sağlıklı olacaktır.
3Farklı bir çeviri yaması kullanıyorum, bunu yüklersem sorun yaşar mıyım?
Farklı bir yama kullanıyorsanız, bu yamayı kurmadan önce kullandığınız yamayı kaldırmanız gerekmektedir.
4"Oyun seçtiğiniz klasörde kurulu değil" hatası alıyorum!
Kurulum dosyası, yamayı yanlış bir dizine kurmamanız için seçmiş olduğunuz dizinde oyunun kurulu olup olmadığını kontrol eder. Eğer bu hatayı alıyorsanız lütfen "Gözat" butonuna tıklayarak oyunun kurulu olduğu dizini seçiniz. Oyununuz şu dizinlerde kurulu olabilir;

  • C:\Program Files (x86)\GTA 3\
  • C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\Grand Theft Auto 3\
  • C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto 3\
5Yama dosyası neler içeriyor? Bilgisayarıma virüs bulaşır mı?
Yama, çeviri dosyalarını oyun dizinindeki gerekli alanlara taşıma işlemini kolaylaştıran bir araçtır. Çeviri dosyalarını gerekli dizinlere kopyalama işlemi için hazırladığımız kurulum dışında değiştirilen veya eklenen dosya yoktur. Bilgisayarınıza virüs bulaşma ihtimali yoktur.
6Yamayı kimler hazırladı?
Çeviriler ve font düzenlemeleri Oğuz Gürsel tarafından hazırlanmıştır. Yama kurulumu GTA TR ekibi tarafından hazırlamıştır.
7014
görüntüleme

oy