Rockstar Games’ten ilk Türkçe Paylaşım!

rockstar toronto

Rockstar Games, GTA Online için geliştirdiği yeni ücretsiz DLC’si olan The Criminal Enterprises’ın çıkış tarihini, fragmanıyla birlikte ilk kez Türkçe olarak Twitter hesabından paylaştı.

Yapılan paylaşımda ise; “Güney San Andreas ekonomisi krizde. Petrol fiyatları fırlamış, tedarik zincirleri darmadağın, üstüne bir de müthiş bir sıcak yakıp kavuruyor ortalığı. GTA Online: The Criminal Enterprises 26 Temmuz›da çıkıyor.” ifadesi yer alıyor.

Tüm bunların yanı sıra Türk oyunculardan ise GTA Online’a Türkçe güncelleme ve bir sonraki oyunları Grand Theft Auto 6’nın Türkçe olması gerektiğine dair tepkiler geldi. GTA Online’ın Türkiye’den de ciddi bir Türk oyuncu topluluğu olduğunu göze alacak olursak bu konu imkansız değil.

Tüm bunların yanı sıra Rockstar Games, 2012’de Türkçe yerelleştirmeye dair iş ilanı açmış, ardından da kapamıştı. Sitemizde de yer alan ve TechnoGame tarafından çevirisi yapılan Grand Theft Auto V’in Türkçe yamasının resmileştirilmesine dair girişimlerde bulunulmuş ancak sonuç belirsiz çıkmıştı.

Umarız bu paylaşım pazarlama bazlı olmaz ve ileride Türkçe gelecek oyunların habercisi olur, böylelikle de kişisel olarak da Türkçe yama işiyle uğraşmaktan da kurtulma dileğimle…

254
görüntüleme

00 oy